top of page

Niečo o našich

CHATÁCH

Chaty Daniela sú posadené v prekrásnom lesnom prostredí priamo v srdci Jánskej doliny. Sú obklopené lesom ale zároveň veľmi pohodlne dostupné. Chaty sú súčasťou jedného objektu - dvojdomu, ktorý bol pôvodne postavený dvoma spriatelenými rodinami približne v 70tych rokoch. Chaty prešli následne kompletnými rekonštrukciami, každú však realizoval vtedajší majiteľ preto sú chaty dizajnovo rôzne. O jednotlivých chatách sa dočítate v sekcii Chata Daniela 1 a Chata Daniela 2.

Chaty fungujú každá samostatne, sú orientované na protiľahlé strany, každá má vlastný vstup, parkovanie aj exteriérové sedenie, avšak dokážu fungovať dokonale aj spolu. V podkroví chát sú totiž uzamykateľné dvere ktorými je možné chaty vzájomne spriechodniť a tým vytvoriť priestor pre väčšiu skupinu, viac detí, väčšie rodiny a viac zábavy. Chaty sa teda prenajímajú samostatne ale na požiadanie je možné prenajať aj celý dvojdom. Kapacitu jednotlivých chát, ako aj fotky či presný popis vybavenie jednotlivých chát nájdete nižšie.

Chaty majú v exteriéry umiestnený veľký drevený altánok, ktorý je možné využiť aj v horšom počasí nakoľko je kompletne krytý fóliami ktoré je možné otvoriť a zavrieť. Altánok má veľký stôl pre 16 osôb, murovaný gril, ktorým sa dá altánok vykúriť a tiež si na ňom viete pripraviť chutné grilované špeciality. Altánok je možné využívať aj pri prenájme chát jednotlivo.

CHATA DANIELA I

Chata Daniela 1 je chata orientovaná smerom k potoku, má vlastnú parkovaciu plochu, exteriérové sedenie, ohnisko a veľkorysý priestor pre hry a zábavu. Chata má 3 podlažia. Vstupnými dverami sa dostanete do útulnej chodby, ktorá slúži na odkladanie topánok a zvrškov. Následne prechádzate do interiéru chaty, ktorý tvorí prepojený priestor, chodby, obývačky s jedálňou, kuchyňa, WC a kúpeľna so sprchovacím kútom. V obývačke je ústredným prvkom jednoznačne naša fínska mastencová pec Tulikivi, ktorá sa postará o dokonalú atmosféru a teplo v celom spodnom priestore chaty. 

 

Po schodoch potiahnutým útulným kobercom sa dostávate na 1. nadzemné podlažie na ktorom nájdete hlavnú spálňu, malú prechodnú spálničku pre 1 osobu a následne ďalšiu útulnú izbičku s dvoma lôžkami. Na tomto poschodí je ďalšie WC s umývadlom. Po pôvodných drevených schodoch sa dostanete do podkrovia, ktoré v sebe skrýva ďalšiu pohodlnú manželskú posteľ + 1 lôžko a potom závesom oddelenú izbičku s dvoma ďalšími lôžkami. Chata Daniela 1 má teda kapacitu až 10 lôžok. Odporúčame ju pre 2 rodiny s deťmi a prípadne starých rodičov či priateľov. Má ideálne rozloženie miestností kde si aj deti aj dospelí nájdu súkromie. Kuchyňa je vybavená kompletným príslušenstvom pre varenie, má elektrickú varnú dosku, elektrickú rúru, chladničku s mrazničkou, kávovar na kapsule (Dolce Gusto). Kompletný zoznam vybavenia si môžete pozrieť tu. Chata má tiež k dispozícii sklad, v ktorom je možné bezpečne uskladniť bicykle, lyže a iné športové vybavenie. 

DANIELA I

CHATA DANIELA II

Chata Daniala 2 bola kompletne rekonštruovaná v roku 2017, pričom prešla naozaj radikálnou zmenou. Chata má exkluzívne vybavenie, je zariadená kvalitnými materiálmi a tvorí tak luxusnejšiu alternatívu ubytovania u nás. Chata je orientovaná k lesu a má taktiež vlastný vstup, exteriérovú terasu a tiež prístrešok pre 1 auto plus spevnenú parkovaciu plochu.

Hlavným vchodom vstúpite do priestrannej chodby, ktorá má úložný priestor na zvršky a topánky, v tejto časti je možné prejsť aj do skladu, ktorý môže slúžiť na uloženie bicyklov, lyži a iného športového vybavenia. Interiérovými dverami sa dostávate do hlavného spoločenského priestoru ktorý tvorí útulná obývačka s jedálňou, prepojená s kuchyňou,  prechodnou chodbou sa dostanete do kúpeľne so sprchovým kútom, k dispozícii je tu aj práčka so sušičkou a samostatne oddelené wc.

Kuchyňa je vybavená modernými spotrebičmi značky BOSH, umývačkou riadu, kávovarom Nespresso a kompletným kuchynským vybavením na pohodlné varenie a stolovanie. Najkrajším prvkom tohto priestoru je jednoznačne modrá kachľová pec s krbom ktorá vám zaručí že atmosféra v chate bude dokonalá a nielen to, táto pec dokonale vykúri nielen spodný priestor ale prostredníctvom špeciálnych hypokaustových vložiek budete pecou vykurovať aj miestnosti na 1. nadzemnom podlaží. Pec má úžasnú akumulačnú schopnosť, čiže jedným zakúrením dokáže teplo sálať nasludujúch 8-10 hodín. Ako presne v našej peci kúriť si môžete prečítať v prílohe. Kompletný zoznam chatového vybavenie si môžete pozrieť tu.

Pokračujeme na 1. nadzemné podlažie. Schody a obe nadzemné podlažia sú potiahnuté mäkkučkým kobercom pre maximálne pohodlie a teplo. Na poschodí je hlavná spálňa s balkónom, prechodný veľký šatník a menšia spálnička s rozkladacou posteľou, ktorá môže slúžiť deťom ale vyspí sa na nej komfortne aj manželský pár. Na tomto poschodí je tiež wc s umývadlom. Po pohodlných drevených schodoch sa dostanete do podkrovia, ktoré slúži ako ďalšia spálňa a zároveň herňa pre deti s kopou rôznych hračiek a hier. Samozrejmosťou sú úložné priestory na osobné veci. V podkroví sa nachádza ďalšia kúpeľňa so sprchovým kútom a wc. Celková kapacita tejto chaty je 6 dospelých osôb alebo 4 dospelí a  
3-4 deti podľa veku. Na príležitostné spanie máme v chate k dispozícii aj kvalitný futon, ktorý slúži ako kresielko, ale dokáže sa na ňom komfortne vyspať aj väčšie dieťa alebo dospelý.

 

K dispozícii máme v oboch chatách aj detské cestovné postieľky. Ako sme spomínali chaty sú v podkrovnom priestore oddelené uzamykateľnými dverami, ale pokiaľ ich budete využívať spoločne, tieto dvere tvoria pohodlný prechod z chaty Daniela 2 do Chaty Daniela 1. 

DANIELA II

bottom of page